Metody dekompozycji zostały zastosowane do badania zróżnicowania:
A. Zróżnicowanie makroregionów, regionów i podregionów Polski wg klasyfikacji Jednostek Terytorialnych do Celów Statystycznych NUTS (kliknij, aby rozwinąć)
W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna dokonano analiz dekompozycji w zastosowaniu do badania zróżnicowania regionalnego w ramach Polski. Oto wynik tych prac:
W ramach corocznego raportu „Sytuacja Makroekonomiczna w Polsce na tle procesów w gospodarce światowej” opracowywanego przez zespół w ramach Departamentu Studiów Makroekonomicznych Głównego Urzędu Statystycznego, zaimplementowano metody dekompozycji do badania zróżnicowania polskich regionów NTS2 względem Polski (rozdział 5 lub Aneks):
B. Zróżnicowanie Polski na tle innych krajów Unii Europejskiej (kliknij, aby rozwinąć)
W ramach corocznego raportu „Sytuacja Makroekonomiczna w Polsce na tle procesów w gospodarce światowej” opracowywanego przez zespół w ramach Departamentu Studiów Makroekonomicznych Głównego Urzędu Statystycznego, zaimplementowano metody dekompozycji do badania zróżnicowania Polski względem innych krajów Unii Europejskiej. Poniżej znajdują się części Raportów, w których omawiana jest dekompozycja:
Główny Urząd Statystyczny
Aleja Niepodległości 208
00-925 Warszawa
Godziny pracy Urzędu: 8.15–16.15
Centrala: +48 22 608 30 00
kancelariaogolnaGUS@stat.gov.pl
Deklaracja dostępności